single

Sprawdź od kogo masz tyle nieodebranych połączeń

Czy odbierasz połączenia telefoniczne od numerów których nie znasz? A może ignorujesz je? Sprawdź do kogo należy taki numer i miej pewność kto za nim stoi.

Na pewno przynajmniej raz w swoim życiu każdy z nas miał jakieś nieodebrane połączenie pochodzące z nieznanego, czy obcego nam numeru. Przypomnij sobie taką sytuację. Co wtedy zdecydowałeś się zrobić? Pamiętasz jeszcze? Być może odrzuciłeś połączenie i po dzień dzisiejszy nie wiesz kto chciał się z Tobą skontaktować i  w jakim celu to robił. A może odebrałeś takie połączenie i stałeś się kolejną ofiarą telefonicznych oszustów? Bez względu na to jak dokładnie wyglądała Twoja historia na pewno nie było to przyjemne doznanie. Jednak od teraz tego typu sytuacje nie będą już dla Ciebie żadnym problemem. Odpowiedź na takie rozterki stanowią teraz popularne serwisy i portale internetowe. Znajduje się tam cała baza różnych obcych ludziom numerów. Sprawdzenie tego, kto dzwoni do nas z obcego numeru nigdy nie było prostsze.

Dlaczego czasem warto wstrzymać się z odebraniem połączenia?

Nawet jeśli jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata i łatwo ufamy ludziom, warto zachować w sobie nieco roztropności. Nowe media oparte na nowoczesnych technologiach jak Internet czy telefonia komórkowa oprócz nowych możliwości dają też anonimowość, którą niektórzy mogą wykorzystać do niecnych celów na przykład do okradzenia nas, czy wyłudzenia cennych danych. Telefon także może służyć do takich działań, wystarczy bowiem nieraz odebrać połączenie z dziwnego numeru a konto opróżnia się błyskawicznie. Mogą też dzwonić do nas natrętni telemarketerzy albo roboty którym towarzyszy jedynie cisza, jednak takie telefony są uciążliwe i irytujące. Mogą dzwonić do nas także telefony zagraniczne, których odebranie może wiązać się z płaceniem wysokich rachunków za telefon w przyszłości.

Odszukiwanie nieznanych numerów

Jakie numery są podejrzane?

Jest naprawdę wiele numerów, które powinny wzbudzać nasze podejrzenia. Jest ich dosyć duża liczba i warto zdawać sobie z tego sprawę. Przez to naprawdę trzeba zwracać uwagę na to kto do nas w danej chwili dzwoni. Patrzenie na wyświetlacz naszego telefonu i obserwowanie numeru, który jest tam widoczny powinno wejść nam w nawyk. Podejrzane są zatem wszystkie numery, które są dla nas: nieznane, obce, zastrzeżone, jeśli dzwonią do nas o naprawdę bardzo dziwnych porach, podejrzane są także wszystkie numery które są nienaturalnie długie, inne dziwne numery są to te, które dzwonią do nas najczęściej.

Z jakich wyszukiwarek można korzystać?

Jest co najmniej kilka wyszukiwarek obcych numerów telefonów, z których możesz wybrać bardziej odpowiednią i właściwą dla siebie. Możesz wybrać na przykład wyszukiwarkę w postaci strony internetowej. Jednak możesz zdecydować się nawet na aplikację mobilną, którą w każdej chwili możesz użyć, jeśli będzie ona zainstalowana na twoim telefonie komórkowym. Są także internetowe książki telefoniczne, które znajdziesz w wirtualnej rzeczywistości. Możesz zadzwonić także do biura numerów. Wybór jest naprawdę wielki.

Czego dowiem się z wyszukiwarki?

Bowiem to właśnie użytkownicy Internetu dodają tam swoje opinie i komentarze na dany temat. Praktycznie każdy może dodać jakiś numer do takiej bazy. Warunkiem jest jednak, żeby mieć jakieś doświadczenie w tym zakresie i wiedzieć coś na temat niebezpiecznych numerów. Trzeba podawać sprawdzone i wiarygodne informacje, w innym wypadku nie będzie to miało żadnego sensu. Dlatego też zobaczysz tam różne komentarze i dowiesz się czy jest to niebezpieczny numer.