single

Nie wiesz kto obcy dzwoni, sprawdź tego abonenta

Marzysz o tym, aby w przyszłości już nikt nie zadręczał Cię ciągłymi telefonami? Sprawdź kto stoi a każdym obcym numerem i dowiedz się do kogo in należy.

Masz problemy z pojawiającymi się często połączeniami telefonicznymi pochodzącymi od obcych dla Ciebie numerów telefonów? Zdecydowanie powinieneś coś z tym zrobić. Nie może być tak, że ktoś, kogo nawet nigdy w życiu nie spotkałeś będzie powodem Twojej udręki i niepotrzebnych nerwów. Chciałbyś podjąć jakieś kroki, ale nie wiesz na co się ostatecznie zdecydować? Nic się nie martw. Wystarczy, że wejdziesz w tym celu do Internetu. Znajdziesz tam różnego rodzaju wyszukiwarki obcych numerów telefonów, które są teraz naprawdę popularnym rozwiązaniem dla wielu osób.

Oszuści są wśród nas i korzystają z nowych sposobów działań

Świadczy o tym chociażby to, że cały czas śledzą oni pojawiające się w ich środowisku nowe technologiczne rozwiązania. Nawet oni potrafią zrobić wszystko, żeby tylko oszukać jak największą liczbę osób. Dlatego też korzystają już nie tylko z Internetu, ale oszukują ludzi także przez telefon. Jak to działa zapytasz? I skąd człowiek może wiedzieć, że w danym momencie dzwoni do nas właśnie ktoś taki? Można odczytać to po prostu z numeru, który wyświetla się nam na wyświetlaczu naszego telefonu komórkowego.

Kontrola telefonu

Zatem jakie numery telefonów w szczególności powinny wzbudzić nasze zainteresowanie?

Po pierwsze, będą takimi wszystkie numery zastrzeżone. Po drugie, niebezpieczne są tak naprawdę wszystkie numery telefonów, które są nam obce i których właścicieli po prostu nie znamy. Będą takimi wszystkie te numery telefonów, których nie mamy zapisane w pamięci naszego telefonu komórkowego albo po prostu nie pamiętamy właśnie tych numerów. Po trzecie,  wątpliwości powinny pojawić się w naszej głowie na przykład wtedy kiedy ktoś wydzwania do nas ciągle z tego samego numeru. Po czwarte trzeba zwrócić uwagę na pory w jakich dzwoni do nas jakiś numer, jeśli jest to późna noc to jest to coś podejrzanego. Po piąte trzeba patrzeć także na wygląd każdego numeru. Jeśli jest on nienaturalnie długi to może być to jakiś zagraniczny numer, który narazi nas na koszty.

Po czym można poznać, że numer jest podejrzany?

Jaki numer powinien wzbudzić nasze podejrzenia? Jaki numer jest niebezpieczny? Może być nim numer, który charakteryzuje się chociażby którąś z następujących cech: jest podejrzanie długi i nie wygląda jak polski numer tylko numer z zagranicy, dzwoni do nas o dziwnych porach, mało tego wydzwania do nas po kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt razy dziennie i to także w nocy. Jednak chwilę zastanowienia nad tym czy odebrać telefon czy nie powinien wzbudzić w nas każdy numer, który jest dla nas obcy. W takich sytuacjach powinniśmy nie odbierać, ani nie oddzwaniać. Trzeba wtedy skorzystać w wyszukiwarek numerów.

Co zrobić, jeśli nie znajdziesz numeru w wyszukiwarce?

Jeśli okaże się, że mamy szczęście to znajdziemy w wyszukiwarce numer. Jednak jeśli nie będziemy go mieć to niestety nie dowiemy się kto stoi za numerem, który jest nam obcy. Jednak w takiej sytuacji nie warto się załamywać. Potrzeba ruszyć głową i po prostu skorzystać z dostępnych dla nas innych wyszukiwarek. Może tam znajdziemy to, czego szukamy.