single

Czyj jest ten nieznany numer? Kto za nim stoi?

Masz problem z częstymi połączeniami z obcych numerów? To rzeczywiście może być uprzykrzająca życie sytuacja. Z tą wyszukiwarką pozbędziesz się kłopotu.

Obecnie telefon komórkowy jest urządzeniem mobilnym, z którego korzysta w dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek. Nie ważne jest tutaj, czy jesteśmy młodsi czy starsi. Telefon towarzyszy nam naprawdę praktycznie we wszystkich podstawowych codziennych czynnościach. Jednak z telefonem komórkowym wiążą się nie tylko same korzyści. Są też różnego rodzaju słabe strony z tym związane. Niebezpieczeństwem mogą być na przykład niepokojące nas, częste telefony. Jeśli jakiś obcy abonent dobija się do nas dniem i nocą naprawdę możemy mieć tego serdecznie dość.

Na jakiej zasadzie działają wyszukiwarki numerów?

W Internecie działa wiele wyszukiwarek, czyli baz numerów które działają na zasadzie podobnej do portali z opiniami o produktach. Każdy kto zetknął się z danym obcym lub nieznanym numerem może wystawić mu opinie na danej stronie i wystawić gwiazdkową ocenę. Inni internauci mogą dzięki temu sprawdzić  swego rodzaju renomę danego produktu czy tak jak w naszym przypadku numeru. To pozwala ustrzec się przed wadliwym zakupem czy też innego rodzaju potencjalnie niebezpiecznym połączeniem. Zwykle nie ma w nich numerów prywatnych które nikomu nie zaszkodziły, jednak jeśli dany ciąg cyfr się komuś uprzykrzał albo oszukał to z dużym prawdopodobieństwem znajdzie się w bazie.

Sprawdzanie natrętnych połączeń

Jakie są wady wyszukiwarek numerów?

Tak naprawdę takie wyszukiwarki mają praktycznie same zalety. Jednak można znaleźć tam także kilka wad. Bowiem na pewno nigdy nie dowiemy się jak z imienia i nazwiska nazywa się osoba, której szukamy. Nie pozwala na to ochrona danych osobowych. Czasem nie znajdziemy także naszego numeru z takiego powodu, że po prostu nie będzie go w bazie numerów, z którą powiązana jest dana wyszukiwarka. Nawet w dzisiejszych czasach nie wszyscy posiadają dostęp do Internetu, dlatego mogą pojawić się dla niektórych pewne ograniczenia w tej kwestii.

Jak znaleźć obcy nam numer?

Istnieje na to przynajmniej kilka sposobów. Wybór najbardziej odpowiedniego dla nas zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy na przykład zainstalować sobie mobilną aplikację na nasz telefon komórkowy. Wtedy od razu dowiemy się kto do nas dzwoni, nawet jak nie będziemy mieli zapisanego tego numeru w pamięci telefonu. Inne rozwiązanie to po prostu skorzystanie z bardzo popularnych ostatnio stron internetowych, które są wyszukiwarkami obcych i nieznanych numerów. Ich działanie jest naprawdę bardzo proste. Jedyne co musimy zrobić to wpisać w miejsce wyszukiwania numer, którego poszukujemy. Potem otrzymamy opinie i oceny innych użytkowników na temat szukanego przez nas numeru. W ten sposób raz na zawsze pozbędziemy się problemu związanego z wiadomościami i połączeniami telefonicznymi pochodzącymi z obcych i nieznanych nam numerów.