single

Nie wiesz czyj to numer? Skorzystaj z Internetu

Wyszukiwarka, umożliwiająca zweryfikowanie do kogo należy obcy numer telefonu to bardzo przydatne rozwiązanie dla każdego kto ma problem z nękającymi telefonami.

Słyszysz dzwonek telefonu. Co wtedy zdarza ci się robić? Zwykle od razu patrzysz na ekran swojego telefonu komórkowego. W tym samym czasie w twojej głowie pojawia Ci się myśl dotycząca tego kto może do Ciebie dzwonić i czego może od ciebie chcieć. Wszystko zależy od tego, kto będzie do ciebie dzwonił. Może być to zarówno ktoś, kogo znasz, jak i ktoś czyj numer nie jest wcale ci znany. Zatem w przypadku kiedy wyświetlający się ciąg cyfr nic Ci nie mówi to tworzysz różne scenariusze związane z właścicielem tego numeru. Może jest to na przykład jakiś ankieter albo osoba, która chce sprzedać ci coś, czego wcale nie potrzebujesz. Sprawdź taki numer i zdobądź pewność w tym temacie.

Jakie niebezpieczeństwa grożą nam w związku z obcymi numerami?

Oszuści działają naprawdę na wiele różnorodnych sposobów. Warto zauważyć, że dopasowują oni swoje działania do zmieniającej się rzeczywistości. Zmieniają formy swoich działań. I tak jak dawniej oszuści zwykle działali oszukując nas osobiście. Potem pojawiły się komputery i Internet, przez co oszuści działali także w wirtualnej rzeczywistości. Teraz jednak praktycznie każdy z nas ma telefon komórkowy. W związku z tym oszuści postanowili to wykorzystać i od teraz dzwonią do nas albo wysyłają do nas fałszywe wiadomości tekstowe.

Możliwość sprawdzenia numeru

Jak się przed tym ustrzec?

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości, z których można skorzystać, aby ustrzec się przed oszustami telefonicznymi. Trzeba po prostu poznać kilka podstawowych zasad w tym temacie. Warto także podzielić się nimi z bliskimi i rodziną, aby także oni nie padli ofiarą jakiegoś telefonicznego oszusta. Po pierwsze trzeba wyrobić w sobie nawyk, który będzie polegał na tym, że nie będziemy odbierać telefonów z obcych numerów. Za każdym razem jeśli widzimy taki numer musimy się dwa razy zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Trzeba także sprawdzać numery w internetowych wyszukiwarkach obcych numerów. Powinniśmy robić to za każdym razem, kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Czy tylko połączenia są niebezpieczne?

Warto pamiętać, że nie tylko telefony pochodzące z obcych dla nas numerów mogą okazać się dla nas niebezpieczne. Owszem, one także mogą doprowadzić do tego, że będziemy musieli płacić wysokie rachunki telefoniczne. Ale groźne mogą być także wiadomości tekstowe, które do nas docierają. Są one różnej treści. Z jednej strony mogą być to jakieś reklamy, albo innego rodzaju wiadomości handlowe. Mogą być to także informacje o tym, że wygraliśmy jakiś konkurs albo coś podobnego. Napisane jest tam, że odpisanie na taką wiadomość kosztuje jedynie kilka złotych, a potem jakimś dziwnym trafem okazuje się, że nasze konto uszczupliło się o kwotę dziesięć razy większą. Są to tak zwane smsy Premium, których powinniśmy się wystrzegać jak niczego innego. Po prostu, trzeba zapamiętać podstawowe zasady, które wskazują, że nigdy nie powinniśmy odpisywać wiadomości na nieznane numery telefonów.