single

Nie wiesz czyj to numer telefonu? Zlokalizuj go

Internet to źródło wiedzy i informacji. Często może okazać się, znajdziesz tam odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań - na przykład kto do ciebie dzwonił?

Warto poznać podstawowe zasady postępowania w sytuacjach kiedy to dzwoni do nas ktoś kogo nie znamy. Dzięki temu za każdym razem kiedy zadzwoni do nas ktoś z obcego nam numeru to będziemy wiedzieli co robić. Najważniejsze to żeby zapamiętać wszystkie te informacje, a potem uskutecznić je w rzeczywistym życiu. Dobrym zwyczajem byłoby także podzielenie się nimi z innymi osobami. Bowiem problem związany z połączeniami z obcych numerów dotyczy nie tylko nas samych, ale także wszystkich innych posiadaczy telefonów komórkowych. Powiedzmy zatem naszym kolegom i koleżankom, przyjaciołom i rodzinie jak właściwie trzeba postępować w takich sytuacjach. Na pewno serdecznie podziękują nam za to szczególnie wtedy, kiedy nasze rady będą mogli zastosować w praktyce i okażą się one bardzo przydatne.

Jakie numery mogą wydać się nam podejrzane?

W pierwszej kolejności nasze podejrzenia powinny wzbudzić wszystkie te numery, których po prostu nie znamy. Są te wszystkie te obce numery, których abonent nie jest nam znany, a my nie mamy zapisanego tego numeru w pamięci naszego osobistego telefonu komórkowego. Inna kategoria dziwnych numerów to te numery, które mają wręcz nienaturalną długość. Są to te numery, które na przykład mają dodatkowy jakiś trzycyfrowy numer kierunkowy albo po prostu są dłuższe niż te numery, które są nam znane z polskiego podwórka telefonicznego.

Podejrzane numery telefonu

Takie numery mogą pochodzić chociażby zza granicy a ich odebranie może wiązać się z koniecznością płacenia wysokich rachunków telefonicznych. Nie warto także reagować na te telefony, które wydzwaniają do nas o bardzo dziwnych porach, przykładowo późno w nocy. Najgorsze są także wszystkie te numery, które bez potrzeby wydzwaniają do nas największą liczbę razy.

Skąd w wyszukiwarkach biorą się te wszystkie informacje?

Wszystkie te informacje dodawane są tam przez użytkowników tych stron, czyli internautów takich jak ty. Dlaczego oni to robią, możesz zapytać? Po prostu chcą oni sobie nawzajem pomagać i wspierać się w walce z obcymi numerami. Ich działania są bardzo pomocne i już niejednego uratowały przed telefonicznymi oszustami i krętaczami.

Jak wyszukać tam obcy nam numer?

Jest to naprawdę bardzo proste i intuicyjne działanie. Bowiem wyszukiwarki, które działają jak strony internetowe są naprawdę proste w obsłudze. Wszystko polega na tym, żeby połączyć się z Internetem i wejść na konkretną stronę. Potem trzeba wpisać w odpowiednie miejsce numer, którego poszukujemy. Potem wyszukiwarka zacznie przeszukiwać bazę numerów, do której ma dostęp. Na samym końcu otrzymasz raport, w którym zawarte będą informacje o poszukiwanym przez ciebie numerze i osobie do której on należy. Będzie tam kategoria, do jakiej należy te numer oraz krótki, ale zwykle bardzo treściwy opis abonenta.